Kiedy już zdiagnozowano u Ciebie spłaszczenie odcinka szyjnego kręgosłupa to ostatni dzwonek, żeby zacząć działać. Pamiętaj, że im dłużej pozwalasz, na utrzymanie szyi w nieprawidłowym ustawieniu, tym dotkliwsze mogą być konsekwencje dla Twojego zdrowia.
Przede wszystkim zmień nawyki
Jeśli pracujesz przy komputerze zadbaj o ergonomię pracy. Głowa powinna znajdować się w linii kręgosłupa. Ekran powinien znajdować się na linii wzroku, łokcie powinny być podparte a kręgosłup lędźwiowy wyprostowany. Najlepiej, aby kąt pomiędzy tułowiem a udami był rozwarty. Podobnie jak kąt zgięcia w kolanach ? również powinien być rozwarty.
Jeśli spędzasz przed ekranem dużo czasu koniecznie zbadaj swój wzrok. Wady wzroku mogą powodować nieświadome przysuwanie naszej twarzy do monitora, co właśnie powoduje spłycanie lordozy szyjnej. Podobnie sytuacja ma się z nieprawidłowo dobranymi okularami lub soczewkami. Jeśli masz kłopoty ze wzrokiem badaj się regularnie.
Zamiast tabletki, która tylko uśmierzy ból, zacznij ćwiczyć. Najlepiej pod okiem wykwalifikowanego trenera, który pokaże Ci jakie ćwiczenia stosować. Ćwiczenia te będą polegały na wzmacnianiu i rozciąganiu określonych grup mięśniowych. Naucz się autokorekty, czyli samodzielnego korygowania swojej postawy. Rób to tyle razy w ciągu dnia, ile tylko Ci się przypomni.
Stosuj zabiegi fizjoterapeutyczne, które pomogą w walce z bólem, napięciem mięśni oraz ewentualnym stanem zapalnym. Możesz chodzić na masaże i stosować szeroko pojętą fizykoterapię.
Jak być może Państwo wiecie, nasza firma jest producentem poduszek ortopedycznych. Poduszki wytwarzamy od 2006 roku, niezmiennie starając się sprostać Państwa oczekiwaniom. Od dobrych kilku lat zasypywaliście nas Państwo pytaniami o poduszkę ortopedyczną, odpowiednią przy spłyconej lordozie szyjnej. Jej zaprojektowanie zajęło nam ponad rok i w 2015 roku zaprezentowaliśmy Państwu nasz produkt ? poduszkę ortopedyczną SHELL.
Do tamtej pory nie mieliśmy dobrej poduszki dla wypłaszczonych lordoz szyjnych dla osób śpiących na plecach. Większość z naszych dotychczasowych modeli była po prostu zbyt wysoka.
Podłożenie pod głowę (guz potyliczny) wysokiego materiału powoduje wysunięcie całej głowy w kierunku ?do sufitu?, czyli innymi słowy protrakcję głowy, która sprzyja hipolordotyzacji odcinka szyjnego. Poduszka do spania na boku i plecach nie może mieć więc tej samej wysokości!!!
Z uwagi na fakt, że 90% ludzi śpi na boku i plecach musieliśmy zaprojektować więc nowy model, który zakłada odmienne wysokości poduszki dla obu tych pozycji.