0
DOWIEDZ SIĘ WIĘCEJ O DR SAPPORO

DOWIEDZ SIĘ WIĘCEJ O DR SAPPORO

2006
Historia marki Dr Sapporo sięga pierwszej nieprzespanej nocy...

Przygoda marki Dr Sapporo zaczęła się w marcu 2006 roku. To właśnie wtedy właściciel firmy obudził się z narastającym bólem karku i odrętwieniem ręki, które uniemożliwiły mu właściwe funkcjonowanie. Mając wiedzę na temat anatomii człowieka, rozpoczął poszukiwania odpowiedniej poduszki ortopedycznej. Ku swojemu zdumieniu nie znalazł poduszki ortopedycznej, której kształt byłby rzeczywiście dostosowany do budowy ludzkiego ciała. To zainspirowało go do stworzenia własnego produktu.
 
Nazwanie firmy Dr Sapporo było wynikiem kilku zbiegów okoliczności, które towarzyszyły jej powstawaniu. Jej pierwsza część (Dr) wzięła się ze ścisłej współpracy z lekarzami, którzy pomagali w tworzeniu komputerowych modeli przyszłych poduszek ortopedycznych. Druga część (Sapporo) nawiązuje zaś do igrzysk olimpijskich w japońskim mieście Sapporo, podczas których Wojciech Fortuna zdobył złoty medal. Podkreśla ona również przywiązanie Japończyków do komfortu snu, a także prowadzenia zdrowego stylu życia, co znakomicie wpisuje się w politykę marki.
2013
Przez kilka kolejnych lat firma Dr Sapporo rozwijała się pod względem wprowadzania na rynek nowych poduszek ortopedycznych wykonanych z najwyższej jakości pianek termoelastycznych (memory foam), które wykonane są metodą pneumatyczną i posiadają otwartokomórkową strukturę. Poduszki ortopedyczne produkowane wtedy przez Dr Sapporo miały na celu przede wszystkim zapewnienie odpowiedniej pozycji głowy, odcinka szyjnego kręgosłupa i barków w czasie snu.

Ponieważ od początku istnienia firmy braliśmy pod uwagę przede wszystkim potrzeby i problemy, które zgłaszali nam specjaliści, a także sami klienci, poduszki ortopedyczne marki Dr Sapporo szybko zdobyły uznanie konsumentów nie tylko w Polsce, ale i w innych krajach europejskich. Docenili oni rownież to, że cały projekt realizujemy zgodnie z ideami, jakie głoszą Simon Sinek oraz Seth Godin. Oznacza to, że każdą z naszych poduszek ortopedycznych zaczynaliśmy projektować od DLACZEGO, a także w celu wykonania konkretnej pracy.

Profil firmy do 2013 roku nastawiony był przede wszystkim na poduszki ortopedyczne dla osób doznających dolegliwości ze strony kręgosłupa. W 2013 roku po raz pierwszy zaczęliśmy produkować poduszki Piano wspomagające leczenie chrapania. Ich zaprojektowanie i wyprodukowanie było wyraźnym wyjściem na przeciw zgłaszanym nam przez klientów oczekiwań.

Poduszka na chrapanie Piano została wdrożona do produkcji w 2013 roku i dziś cieszy się już sławą nie tylko w Polsce, ale też w całej Europie. Jest ona niezwykle popularna w Niemczech, Francji, Holandii, Finlandii i Wielkiej Brytanii.
2015
Poszerzyliśmy asortyment produktów i udoskonaliliśmy biuro projektowe.

We współpracy z fizjoterapeutami stworzyliśmy nowy, absolutnie unikatowy kształt poduszki, która sprawdza się przy spłyconej lordozie szyjnej. Poduszka otrzymała nazwę SHELL i w chwili obecnej jest najlepszą oferowaną przez naszą firmę poduszką do spania na boku i plecach. Poniższe fotografie przedstawiają niektóre etapy prac projektowych, które odbywały się przy tworzeniu poduszki Shell:
 
O nas
O nas
O nas
O nas
O nas
Dr Sapporo jest producentem poduszek ortopedycznych wykonanych z pianki termoelastycznej (memory foam), a także innych wyrobów medycznych. Zajmujemy się również produkcją aktywnych aparatów na haluksy marki Bunito, a także ergonomicznych krzeseł.

Jesteśmy również:
  • strategicznym partnerem polskiej firmy ONSEN, która zajmuje się produkcją wysokoelastycznych materaców piankowych, poduszek ortopedycznych i innych akcesoriów do spania;
  • wyłącznym i jedynym polskim przedstawicielem niemieckiej firmy Hallufix zajmującej się produkcja jednozawiasowych aktywnych aparatów na haluksy;
  • wyłącznym i jedynym przedstawicielem amerykańskiej firmy BackJoy zajmującej się produkcją wkładek ortopedycznych do obuwia, a także korektorów postawy.